gaudi-1004350_1280

Ceny w Hiszpanii

Przeprowadzając się do Hiszpanii, wielu z nas robi to dlatego, że jest do tego zmuszona, choćby awansem w pracy. Mimo wszystko są Polacy, którzy zakochali się w tym kraju po tym, jak po raz pierwszy przyjechali tu na wakacje i postanowili na Półwyspie Iberyjskim zostać. Niezależnie od powodów naszej przeprowadzki do Hiszpanii, na pewno warto nieco bliżej przyjrzeć się tutejszym cenom. Jak się wobec tego one kształtują i czy różnice w cenach pomiędzy Polską a Hiszpanią są duże?

Drożej niż w Polsce

Nie jest tajemnicą, że ceny w Hiszpanii są wyższe niż w Polsce. Mimo wszystko patrząc na tutejsze zarobki, nie można mieć powodów do niepokoju. Tym bardziej że produkty, których najbardziej potrzebujemy są w rozsądnych cenach. Mowa tu między innymi o żywności czy też środkach czystości. Dla przykładu za miejscową bagietkę, a więc nic innego jak chleb zapłacimy tu około 60 eurocentów, a wodę kupimy już za 50 centów, choć możemy znaleźć ją nawet za połowę tej kwoty.

Supermarkety

Zauważmy też, że o wiele taniej jest w supermarketach aniżeli barach czy nawet sklepach mniejszych. Dlatego też jak najbardziej trzeba zadbać o to, aby robić zakupy w supermarketach. Przynajmniej jeśli zależy nam na względnej oszczędności.

Wydaje się w związku z tym, że pod względem cen wielu powodów do narzekań mieć nie powinniśmy. O wiele trudniejsze może być przyzwyczajenie się do hiszpańskiej sjesty. Zamknięcie sklepów w środku dnia może irytować. Tym bardziej że w Polsce są one otwarte o każdej porze nie tylko w ciągu dnia, ale nawet i w nocy.