courtyard-595831_1280

Poruszanie się po Hiszpanii

Hiszpania to kraj rozległy i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wydawać by się mogło, że w związku z tym transport publiczny jest tu bardzo dobrze rozwinięty i z dostaniem się z jednej części kraju na drugą większego problemu mieć nie będziemy. Czy aby na pewno? Jako że dla Polaków przybywających i mieszkających tu na stałe jest to sprawa bardzo ważna, postanowiliśmy przyjrzeć się transportowi w Hiszpanii nieco bliżej. Do jakich wniosków doszliśmy?

Autobus

Najlepiej jest do tego wykorzystać autobusy, choć mogą one przysporzyć nam nieco problemów. Trzeba pamiętać o tym, że w Hiszpanii autobusy jeżdżą, jak chcą, co oznacza, że jednego dnia daną trasę pokonują krócej, a innego dłużej. Mimo wszystko najważniejsze wydaje się tutaj to, że są one dość tanie. Poza tym są całkiem nowoczesne oraz bardzo komfortowe i w nawet najmniejszym stopniu nie przypominają autobusów jeżdżących po polskich drogach, a przynajmniej większości z nich.

Pociągi

Pociągi są droższe od autobusów, choć bywa, że jest to dobry wybór. Przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę tak zwane cercanías, a więc pociągi regionalne. Jako że działają one w pobliżu każdego większego miasta, warto wziąć ten środek transportu pod uwagę przy poruszaniu się na stosunkowo niewielkich odległościach.

Samochód

Problemu nie będzie także z wynajmem samochodu. Wypożyczalni tu nie brakuje, choć oczywiście nie musi to być wcale rozwiązanie najtańsze. Wypożyczenie średniej jakości auta na tydzień to bowiem koszt około trzystu euro. Taniej więc będzie podróżować pociągiem, autobusem czy nawet promem.