spain-1671676_1280

Czego obawiać się w Hiszpanii

Większości z nas Hiszpania kojarzy się z krainą mlekiem i miodem płynącą. Na pewno jest w tym sporo prawdy. Nie da się ukryć, że dla wielu jest to prawdziwy raj i oddaliby oni wszystko, aby tylko móc tutaj zamieszkać. Wśród nich są także i Polacy, którzy osiedlają się tu coraz chętniej i raczej na pewno nadal tak będzie. Ta część, która zdążyła już poznać zwyczaje Hiszpanów, przestrzega jednak przed oszustami, których jak się okazuje, nie brakuje także i w tym pięknym i słonecznym kraju. Czego zatem powinien obawiać się tu Polak?

Podróbki

Na pewno uważać trzeba podczas robienia zakupów na bazarze. Okazać się bowiem może, że kupujemy zwykłe podróbki. Co ciekawe nieraz kosztują one nawet pięćdziesiąt euro i więcej. Mimo wszystko istnieje małe prawdopodobieństwo, że kupicie tu rzecz oryginalną. Raczej jest to dobra podróbka, choć czasem jest ona tak tandetna, że to widać od razu.

Polak wrogiem Polaka

Warto uważać także na naszych rodaków. Wprawdzie Polak Polakowi na obczyźnie nie powinien robić krzywdy, to jednak nie brak takich, którzy chcą zarobić na naiwności innych. Dla przykładu wystarczy wspomnieć o tym, że często ofiarą przestępstwa padają ci, którzy szukają mieszkania do wynajęcia. Poza tym warto uważać tutaj na oferty pracy. Szczególnie te, w których podany jest jedynie numer telefonu, a poza tym nie ma w nich żadnego adresu. Jeśli dodatkowo osoba oferująca taką pomoc chce jakiejś zapłaty w postaci wpłaty na konto, niemal na pewno jest to zwykły oszust.